Arhiv: Sporočilo za medije: Lastniki in zaposleni v računovodskih servisih v primežu prezentizma in absentizma

S podelitvijo pokalov 2. natečaja Mavrični pokal zdravja v Zbornici računovodskih servisov skupaj z Zbornico poslovno storitvenih dejavnosti nadaljujejo odmeven projekt promocije zdravja na delovnem mestu. Projekt, ki vključuje sedem od skupno devet združenj storitvenih dejavnosti v okviru Gospodarske zbornice Slovenije, doseže kar 42.977 podjetij oziroma 59.656 zaposlenih. Tokratni pokal sta prejeli podjetji FIRST, MURSKA SOBOTA d.o.o. ter REGISTRATOR d.o.o. iz Ljubljane.

Arhiv: Izšli so Zdravi izzivi št. 21

Ko omenjamo zdravo življenje, večinoma najprej pomislimo na zdravo hrano, predvsem ekološka, čim bolj naravna in neobdelana živila … Se zavedamo dejstva, da je tkanina, v katero se vsakodnevno (in nočno) ovijamo, močan dejavnik našega zdravja? Iz kakšnih materialov so narejena vaša oblačila, kako se v njih počutite, jih radi nosite?

Arhiv: Vtisi s seminarja in 2. podelitve Mavričnih pokalov zdravja, 13. 6. 2016

Pripravili smo izjave predavateljev in prejemnikov pokala.

Arhiv: 3. natečaj Mavrični pokal zdravja

Namen natečaja za izbor najboljših primerov promocije zdravja na delovnem mestu je ozaveščanje o pozitivnih rezultatih skrbi za zdravje. Z veseljem ugotavljamo, da se skrb za zdravje in dobro počutje na delovnem mestu v našem okolju vse bolj širi in vse več je podjetij, kjer ta postaja stalna praksa.

Arhiv: Prejemniki pokalov 2. natečaja Mavrični pokal zdravja

2. podelitev mavričnih pokalov zdravja je potekala 13. junija v Ljubljani. Pokal sta prejeli dve podjetji, od katerih je najbolje ocenjeno podjetje prejelo tudi prehodni Mavrični pokal zdravja. Iz širokega nabora aktivnosti, skrbi za izboljšanje delovnih pogojev in zdravstvene preventive pri vseh izstopa osredotočena skrb za zaposlene – osredotočenost na ureditev zdravju prijaznega delovnega mesta in osveščanje zaposlenih o pomenu skrbi za zdravje.

Arhiv: Zdravi izzivi 20: Umik pred dražljaji

Preko naših osnovnih telesnih čutil se v nas sprožajo najrazličnejši odzivi, ki vplivajo na potek naših misli in na naše razpoloženje. Kadar so odzivi prijetni in stimulativni, je vse prav, ko pa gre za preobremenitve ali stresne odzive, si želimo pobegniti v varno zavetje svojega notranjega miru. Čutila nas pri tem ne pustijo pri miru, ne zmoremo jih enostavno kar izklopiti. Za izziv vam ponujamo lastno raziskavo, da poskusite preučiti svoje odzive na zunanje dogodke, utišati čutila in najti središče dogajanja nekje v svoji tišini

Arhiv: Seminar: Tehnike sproščanja za zmanjšanje stresa in uporaba prehranskih dopolnil v vsakdanjem življenju

Priporočamo in prijazno vabljeni na odličen brezplačen seminar s predavateljicama Sanelo Banović, ki navdušuje udeležence svojih predavanj s sproščenostjo, in Martino Puc, ki bo delila poglobljeno znanje s področja prehranskih dopolnil. Seminar je namenjen vsem zaposlenim v storitvenih dejavnostih, ki želijo nadgraditi svoje znanje ter s tem izboljšati zdravje, počutje in s tem tudi odnose ter delovne rezultate v svojem delovnem okolju. Po seminarju bodo že drugič podeljeni Mavrični pokali zdravja, kjer bodo nagrajeni primeri dobre prakse pri promociji zdravja na delovnem mestu in predstavljeni širši javnosti.

Arhiv: Vabilo na 2. podelitev Mavričnih pokalov zdravja

Podelitev bo potekala 13. 6. 2016 ob 13.00 na GZS v Ljubljani.

Arhiv: Zdravi izzivi št. 19: Ali poživila poživljajo?

Živimo na način, ki od nas zahteva nenehno aktivnost, hitrost in količino, zato se nam zdi, da nujno potrebujemo nekaj, kar nas pri tem drži pokonci. Poživila. Predstavljamo način, kako poživiti telo na čim bolj zdrav način s postopnim izločanjem kave in drugih stimulansov iz vsakdanje uporabe.

Arhiv: Napovedujemo: Delavnica in 2. podelitev Mavričnih pokalov zdravja

Dogodek bo potekal 13. junija 2016 na GZS.